• 96-321, Bieniewiec
  • 785-222-782
  • info@green-dog.pl
Green-dog - zdjęcie na stronie behawiorysta

Konsultacje behawioralne z dojazdem do klienta są wstrzymane do odwołania. Możliwe tylko porady online.


Prawie wszystkie, "niepożądane" przez człowieka, problemy z zachowaniem psów są wywołane przez emocje, takie jak strach czy frustracja. Te natomiast wynikają z szeregu różnych czynników. Dane zachowanie psa wynika między innymi: ze środowiska, w którym żyje, relacji z opiekunami, podłoża genetycznego, jego potrzeb, doświadczeń i socjalizacji w wieku szczenięcym. Stopniowe pogłębianie Waszej relacji i rozumienie siebie nawzajem jest niezbędne w terapii behawioralnej, by przyniosła efekty. Zrozumienie psa to również zrozumienie jego gestów, mowy ciała oraz celu prezentowania danego zachowania. Pies wykazuje szereg komunikatów, które człowiek uznaje za "nieprawidłowe" lub "niepożądane". Rozmowa ze mną pozwoli Ci zrozumieć, jakie zachowania pies ma prawo demonstrować w danej sytuacji, a nad czym należy pracować. Gdy nauczysz się psiej komunikacji będzie łatwiej Ci przewidzieć, co zrobi pies w danym momencie i w jaki sposób powinieneś reagować, na co uważać w kontakcie z innymi psami i jak rozmawiać z nim, by Cię chętnie słuchał. Bez obserwacji nie da się rozwiązać problemu psa, z jakim zmaga się opiekun oraz pies, dlatego pierwsza konsultacja behawioralna odbywa się na znanym dla psa terenie na zewnątrz lub/oraz w domu.

Psy, pomimo że jest ich tak wiele pośród ludzi, wciąż często są nierozumiane. Wiele problemów wynika z nierozpoznania ich potrzeb. Dobra wiadomość jest taka – nad zachowaniem, zwyczajami, emocjami, relacjami psów z ludźmi i innymi psami naprawdę da się z sukcesem pracować! Oczywiście, wymaga to cierpliwości, zaangażowania i poświecenia. Z dnia na dzień nie zmienisz swojego psa!

PAMIĘTAJ, że to nie Twój pies odgrywa główną rolę podczas prowadzenia terapii behawioralnej. To Ty musisz pracować tak, by pies się Ciebie słuchał! W życiu z psem nie chodzi o to, by tylko pies musiał nauczyć się ludzkiego języka i wydawanych komend, to ludzie również muszą nauczyć się rozumieć, co chce powiedzieć i przekazać pies! Tylko w ten sposób będziecie przenosić góry i stworzycie zgrany team!

Nasze usługi

Wstępny wywiad

Na konsultacji behawioralnej podczas wywiadu omawiamy każde występujące w danej chwili zachowanie waszego psa, nie tylko to, które was niepokoi i jest dla was kłopotliwe. Rozmawiamy o diecie, zdrowiu, kondycji psa, jego aktywności oraz waszych codziennych nawykach. O tym jak reaguje na daną sytuację, a także jak wygląda wasz przeciętny dzień. Każdy z tych czynników ma wpływ na zachowanie waszego psa.

Diagnoza problemu

Poznanie szczegółów jego życia pozwoli mi zagłębić się w to jak konkretny pies widzi otaczający go świat, jak się czuje oraz co jest powodem zachowania sprawiającego problemy. Po konsultacji i w jej trakcie dostajecie wskazówki jak dalej postępować. Jeśli uznam, że pies na danym etapie terapii behawioralnej wymaga szkolenia, umawiamy się na nie lub wybieramy wspólnie szkołę dla psów blisko waszej okolicy w Warszawie.

Szkolenie psów

Moja praca jako zoopsychologa nie kończy się na konsultacji i zaleceniach. Terapia to proces, w jego trakcie jesteśmy w stałym kontakcie. Jeśli jest potrzeba skonsultowania danego zachowania, bo po obserwacji swojego psa nie jesteście pewni czy dobrze czytacie jego reakcję lub zachowanie innych psów, wysyłacie mi filmiki. Na ich podstawię analizuję zachowanie i podpowiadam co robić.

Ponieważ naprawdę dbamy o Twoje pupile

Porady behawioralne i zoopsychologiczne - Dlaczego warto korzystać z moich usług?

Green-dog - zdjęcie na stronie behawiorysta

Nauka czytania psiej mowy ciała jest kluczowa do zrozumienia zachowania waszego psa i rozwiązaniu waszego problemu. Jestem zoopsychologiem, ale nie mam żadnej magicznej różdżki i nie zmienię zachowania waszego psa w ciągu godziny. Nigdy też nie będę w waszej skórze – mogę pomóc, ale to Wy jako jedyni na świecie możecie sprawić, by problem behawioralny waszego psa został zniwelowany. Powierzchowne usuwanie problemu za pomocą tresury i ostrych treningów bazujących głównie na metodach awersyjnych może rozwiązać problem z punktu widzenia właściciela, natomiast nie rozwiąże problemu waszego psa i może przyczynić się do powstania innych niepożądanych zachowań.

Każda terapia behawioralna jest tworzona przeze mnie indywidualnie. Jako zoopsycholog nie stosuję szablonów i powszechnych metod treningu przypisanych do każdego rodzaju problemu. Specjalizuję się w budowaniu dobrej relacji opiekuna z psem, opartej na wzajemnym zaufaniu, odpowiedniej komunikacji, zrozumieniu potrzeb, a także odnalezieniu przyczyn kłopotliwych zachowań. Konsultacje behawioralne i zoopsychologiczne przeprowadzam na terenie całej Warszawy i okolic.